Uncategorized

Trūksta vitaminų? 5 klausimai, kurie padės tai išsiaiškinti!

1905 metais britų gydytojas Williamas Fletcheris atrado, kad iš maisto produktų galima išgauti tam tikras medžiagas – vitaminus. Jis tyrė beriberio ligos priežastis ir nustatė, kad nešlifuotų ryžių vartojimas apsaugo nuo šios ligos, o šlifuotų – neapsaugo. W. Fletcheris tikėjo, kad ypatingų maistinių medžiagų yra ryžių luobelėje.  Skaityti daugiau… Trūksta vitaminų? 5 klausimai, kurie padės tai išsiaiškinti!

Uncategorized

Maisto papildai: kuo lietuviai stebina suomių mokslininkus?

Lietuvoje jau keletą metų aktyviai diskutuojama apie maisto papildus ir jų vartojimo subtilybes. Šiuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos notifikuotų maisto papildų sąraše – per 10 tūkst. produktų. Artėjant šaltajam metų periodui, lietuvių susidomėjimas sveikatingumu gerokai išauga, nes ieškoma būdų, kaip sustiprinti imunitetą, kad nepakirstų rudens sezonui būdingos peršalimo ligos. Skaityti daugiau… Maisto papildai: kuo lietuviai stebina suomių mokslininkus?

Uncategorized nerimas

Nerimas ir nervinė įtampa – nuolatiniai mūsų gyvenimo palydovai. Kaip jų atsikratyti?

Augant gyvenimo tempui vis daugiau žmonių kenčia nuo nervinės įtampos, nerimo ir nemigos. Pastaruoju metu, keičiantis gyvenimo įpročiams, didėjant tempui, šie sutrikimai įgauna epidemijos mąstą. Tuo tarpu, būtent ramybė bei kokybiškas miegas turi neabejotiną svarbą žmogaus gyvenimo kokybei. Nuolat žmogų kamuojantis nerimas įtakoja psichologinę būseną, žaloja asmenybę, mažina socialinius ir profesinius pasiekimus, o kartu ir gyvenimo kokybę.  Skaityti daugiau… Nerimas ir nervinė įtampa – nuolatiniai mūsų gyvenimo palydovai. Kaip jų atsikratyti?

Uncategorized

Geležies trūkumas – pavojus Jūsų organizmui

Jeigu geležies trūksta jau kūdikystėje, tai gali įtakoti tolesnį vaiko vystymąsi – pažintinių funkcijų bei elgesio sutrikimus, nuolatinį nuovargį, prastesnį mokymąsi. Suaugusiems, trūkstant geležies blogėja darbingumas, padidėja infekcinių ligų rizika, nes susilpnėja imunitetas. Pradžioje mažakraujystė gali nepasireikšti jokiais simptomais, todėl net apie pusę sergančiųjų gali net nežinoti, kad jų organizmui trūksta geležies. Skaityti daugiau… Geležies trūkumas – pavojus Jūsų organizmui