Uncategorized

Kaip apsaugoti plaukus žiemos metu?

Žiema, tai šaltasis metų laikotarpis, kuomet itin svarbu rūpintis ne tik sveikata, oda, bet ir plaukais. Temperatūros kaita, šaltis, stiprūs vėjai, vitaminų trūkumas gali paveikti mūsų plaukus ir jų būklę.

Dėl visų šių faktorių plaukai praranda buvusį gyvybingumą, blizgesį, kartais gali sumažėti ir plaukų apimtis – plaukai pradeda slinkti. Norint kompensuoti vitaminų trūkumą ir vėl mėgautis sveikais plaukais, būtina vartoti vitaminus, rūpintis sveika mityba bei kartas nuo karto palepinti plaukus atstatančiomis procedūromis.

Vitaminai

Dažniausiai tik atšalus orams ir temperatūrai artėjant prie nulio laipsnių, siūloma pradėti vartoti vitaminų kompleksus, kurie padėtų kovoti su šaltojo laikotarpio keliamais sunkumais. Kadangi žiemos laikotarpiu negauname visų reikiamų medžiagų iš maisto šaltinių, į savo rytinius ritualus turime įtraukti ir vitaminų gėrimą net jei to nedarome kitais metų laikais. Būtent plaukams yra būtini A, C, E ir F vitaminai. Vitaminas A pasižymi plaukų augimo pagreitinimu, vitaminas C atsakingas už plaukų ir jų šaknų stiprinimą, E –  suteikia plaukams blizgesio, o vitaminas F apsaugo mūsų plaukus nuo galimo skilinėjimo, pleiskanų atsiradimo ir sausumo.

Sveika mityba

Sveiki plaukai gali tapti ir taisyklingo maitinimosi priežastimi. Į mūsų mitybos planą turi būti įtraukti ir tokie produktai, kurie pagerintų mūsų plaukų būklę. Šiam tikslui pasiekti valgykite grūdinės kilmės produktus, pieno produktus, žuvį – visame išvardintame maiste yra fosforo ir vitamino B, kurie greitina plaukų augimą ir mažina jų riebalavimąsi. Taip pat į mitybos racioną įtraukite gelbonos bei oranžinės spalvos daržoves, vaisius, kurie pasižymi kaip vitamino A šaltiniai. Vitaminas A apsaugos nuo plaukų slinkimo. Nepamirškite, jog vitaminas E suteiks Jūsų plaukams žvilgesio ir elastingumo, o norint šio vitamino gauti maistiniu keliu – valgykite riešutus, saulėgrąžas bei naudokite saulėgrąžų aliejų. Jei mėgstate sėklas – puikiai tiks ir moliūgų sėklos, kuriose yra cinko, o jis leis mėgautis stipriais ir gyvybingais plaukais!

Kaukės

Žiemos metu siūlome palepinti savo plaukus bei galvos skalpą kaukėmis, kurios apsaugos nuo plaukų išsausėjimo ir suteiks jiems reikiamų vitaminų. Dažniausiai žiemos metu mums neigiamą įtaką daro sausas patalpų oras, be to žiemos metu dažniau naudojame džiovintuvus, kurie stipriai sausina plauką.
Parduotuvių lentynos lūžta nuo siūlomų produktų, tačiau kaukę galite pasidaryti ir namuose, tik siūlome naudoti natūralius ir kokybiškus ingredientus. Plaukus galite stiprinti natūraliu jogurtu, trintu avokadu, medumi, kokoso ar ricinos aliejais – rinktis Jums!

Raginame susirūpinti plaukų būkle jau dabar, nes vėliau teks investuoti labai daug, jog atkurtumėte stipriai pažeistus plaukus ir grąžintumėte jiems sveiką žvilgesį.

Parengta pagal: vaistas.lt